Pandemi mi Yoksa oyuna mı Geldik ?

https://www.istiklal.com.tr/kose-yazisi/pandemimi-yoksa-oyuna-mi-geldik/556798

Sevgili dostlar;

Herkesçe malumdur ki toplum olarak bizler sadece basının bize gösterdiği kadar bilgi ile yetinmek zorundayız. Fakat  bize gelen bilgilerle yetinmeyip biraz araştırma yapınca karşımıza çok ilginç “o kadarda olamaz canım ” dedirten bilgiler çıkıyor. Hatırlarsınız pandemi başlangıcında hepimizin hafızasına kazınan metroda yada yolda yürürken aniden düşüp ölen yada ölmüş gibi gösterilen insan manzaraları ile karşılaştık. Önce Çin de servis edildi bu görüntüler sonra bizim ülkemiz dahil tüm dünyada.

 Peki neden son 4-5 aydır bu görüntüler servis edilmiyor dersiniz? Hatta hastalık daha ileri seviyesinde olmasına rağmen hiç birimiz yollarda yatan hastalara ve metroda fenalaşan insanlara rast gelmiyoruz. Ben söyleyeyim Neden mi çünkü artık bu görüntülere ihtiyaç kalmadı. Zaten amaçlanan şey insanlardaki panik havasını oluşturmaktı ve amaçlarına ulaşınca bunlara gerek kalmadı. Yani siz ce bir grip hastası hasta olduğunda ölecek seviyeye gelene kadar haberi olmadan ileri seviyeye gelebilir ve birden metro da ölebilir mi Allah aşkına. Ben bir tıp doktoru değilim. Ama biliyorum ki grip hastalığının evreleri vardır. İnsan hasta olunca ya hissetmeden enfekte olabilir yada hafif belirtilerle atlatır. Veyahut şayet takdiri ilahi olarak bu hastalıkdan ölecekse eğer ozaman yataklık hasta olur ve tedavi edilir. Yani tıbbi bakım gerektirir.

Velhasıl bir grip hastası hastalığından habersizce öylece metroya binince pat diye düşüp ölmez . Ama zaten oyun mu dediğim kısım bu işte.

Şimdi size birkaç soru soracağım ama önce birkaç bilgi vermek istiyorum. Hani hep yıllardır dünyayı yöneten aileler diye efsaneler anlatılır ya, işte bu ailelerin 8-10 yıl evvel gizli bir savaşa girdikleri ve bu yıllarda dünyada bir küresel kriz oluşmasını arzu ettiklerin ve onun için hazırlara başladıklarını biliyorduk. Yada birçoğumuz bilmiyor da olabilir.

Sadece oluşacak küresel krizin şeklini ve muhteviyatını bilmiyoruz. Ama şunu biliyoruz ki Hollywood sektörü yıllardır salgın ismiyle gerekse zombileşen insan filmleriyle gerekse bulaşıcı hastalık filmleriyle tüm dünyanın bilinç altına bu konuyu işledi. Bunlar bir pandeminin altyapısını oluşturmak için yeterliydi zaten. Hazırlıklar dan bir kısmı bu olsa gerek. Sonra Dünya bankası genel başkanının 2018 de açıkladığı “dünya nüfusu yaşlı oranının artması ekonomik açıdan bir felakettir. Bunun için derhal tedbir alınmalıdır” yönündeki açıklamaları, sonra bu meşhur ailelerin dünya nüfusunu azaltmak için ardı ardına yaptıkları toplantıları da alt alta toplayınca size de bir oyuna geldiğimiz fikri mantıklı gelmiyor mu.

Tabii ki eş zamanlı olarak her haber bülteninde konuşan bir uzmanın, ısrarla yıllardır bilinen gribin bir çeşidi olan Koronavirüs hastalığını kapı kollarında araması, yok havada asılı kalması, bilmem kaç saat yaşaması gibi insanları iyice paniğe sokacak söylemlerini de bu denklemin altına yazabilirsiniz.- ki biz yıllardır grip hastası olunca zaten bu tedbirleri almıyor muyuz, sevdiklerimize yaklaşmayarak, havlumuzu ayırarak yada kendimizi izole ederek grip hastalığı ile zaten tanışık bir toplum değil miyiz?

Sorularıma devam ediyorum

Sadece Dünyadaki yaşlı nüfusu etkileyecek bir hastalık olarak da gribin farklı bir versiyonu kullanılabilir mi ? Grip hastalığında ölenlerin yüzde 78 i  65 yaş üstü değil mi ?

Ayrıca şu bilgileri de verirsek resim daha da netleşecek dostlarım.

2019 yada 2018 yılında ülkelere ve dünya nüfusuna oranla grip den ölenlerin sayıları -dünya sağlık örgütünün açıkladığı verilere göre- normal grip ölümleri, 2020 dekinden yaklaşık yüzde 1,05 daha fazladır. Ancak her gün yazılı ve görsel basında planlı şekilde hasta sayısı, tedavi gören sayısı, vefat sayısı, verilmediği için  toplumda bir panik havası olmamıştır. Yüce Allah’ın takdiri ile ölümler ve doğumlar arasındaki dengede bir değişiklik olmamasına rağmen , bilerek, isteyerek ve yukarıda anlattığım gibi yıllardır ön hazırlıklarını yaparak,  dünya genelinde bir pandemi  oluşturmuşlar ve  amaçlarına ulaşmaya çalışmışlardır. Ha ulaştılar mı o kadarını hep beraber göreceğiz. Bundan sonraki aşama ne olacak merakla bekliyoruz.

 Şimdi sonuç kısmına gelirsek.;  bu pandemi kimin işine yaradı diye düşünecek olursak ;

Tüm belirsiz suçlarda olayın tersinden sebebe gidildiği gibi bizde bu işin sonunda kimler ne elde etiler diye bakacak olursak, yazımın en başında bahsettiğim  oyunu   daha net görebileceğiz.

Şimdi tüm ekonomi bültenlerinde kripto para, bitkoin, sanal sermaye odaklı konuşan uzmanları görüyoruz. Buda bence planlanan bir olayın bir parçası. Çünkü bu dönemden sonra ekonominin daha sanal bir ortamda hareket etmesini arzu ediyorlar. Çünkü sanal alem onların ellerinde. Böylece daha çok kontrol altında tutabilecekler.Dünyada büyük ekonomik düzenleri değiştirmek için ya büyük çapta bir savaş gereklidir. Belki bu seçeneği yıllardır Ortadoğu da denedikleri halde beceremediler. Yada pandemi tarzında küresel çap da bir kaos gereklidir..

Malumuzun ekonomik krizler den sonra  insanların alışkanlıkları, alışveriş tarzları, para tasarruf gereçleri değişir. Ve bu değişkenler kimlerin işine yarar. E tabiki parayı, ekonomiyi, üretimi, petrolü, interneti, teknolojiyi, elinde tutanlara yarayacaktır.

Her ülkede pandemi olaylarından mütevellit olmayan sektörler çıkıyor. Mevcut üretimler kayboluyor ve para birilerinin elinden başkalarının eline geçiveriyor habersizce. Kim iflas etmiş kimin ülkesinde açlık varmış kim işsizmiş bunların umurunda değil ki, hatırlarsınız dünya üzerinde bu oyunu baştan görebilen ve tedbir almamakta ısrar eden birkaç devlet başkanı dünya kamuoyu tarafından linç edilmek istendi.

Gerek İngiltere başbakanı toplumsal bağışıklık dedi diye etmediğini bırakmadılar. Gerekse Başkan Trump gerekse latin Amerika ülkelerinden bir çok devlet başkanı bu hastalık olayını hafife aldıkları için toplumsal baskı altına alındılar. Ve bir kısmı mecburen bir kısmı bilerek  isteyerek yada görmek istemeyerek  bu oyuna alet oldular.

Neden mi çünkü karşılarında baş edemeyecekleri kadar güçlenmiş bir grup var. Eğer onlara kafa tutacak olursanız sizi alaşağı edecek medya organlarına, ekonomik güce , ve doğal kaynaklara sahipler. -tabi şimdilik –

Velhasıl ne zaman bir babayiğit çıkacak ve kral çıplak diyecek merakla bekliyoruz.

Selam ve saygılarıma.

Author: pamukoglu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir