2020’nin kötü geçtiğini mi düşünüyorsunuz ? Henüz 2021’i görmediniz !

https://www.istiklal.com.tr/kose-yazisi/2020nin-kotu-gectigini-mi-dusunuyorsunuz-henuz-2021i-gormediniz/584401

05 Kasım 2020

Değerli dostlar Astroloji bilimi çok ilgilenmek istemediğim ama acayip derecede merakımı celbeden bir konu. Neden ilgilenmek istemediğime gelince; Şu anda astroloji ile ilgilenenlerin genelde dini inanç noktasında biraz eksik olmaları.

Ve bu astroloji ilimi fal bakma olayına benzetilerek geleceğe dair tahminler üretilen tehlikeli bir konu.

Çünkü Allaha iman, teslimiyet, tevekkül, konularında azıcık dahi yetersiz bilgisi olan bir insanın astroloji ile ilgilenmesi onun dinden çıkacak seviyede bir inkâra, bilmeden şirke gitmesine sebep olabilir.

Ancak astroloji ilmi de elbette Allah’ın yarattığı ve kesinlikle incelenmesi gereken, tabiri caizse astronomik vakaların dünya tarihine yön veren, geleceğin değil geçmişin kronolojisini tutan bir ilimdir.

Yani Astroloji kısaca, dünya tarihinde meydana gelen vakıaların ve o vakıa meydana geldiği esnada gezegenlerin pozisyonlarını istatiksel olarak hesaplayıp, her gezegen ve gök cisminin bir daha aynı pozisyona geldiğinde yine dünyada önemli bir vakıa olmuş mu, olduysa bir önceki ile benzerliği nedir, şeklinde bir istatistiksel bilgi veren ilimdir.

Ve dünya tarihinde ki önemli olaylar incelendiğinde, yüzde 99 oranında doğruluk oranı ile geçmiş vakıaların hepsinin aynı zaman dilimlerinde, yani gezegenlerin aynı pozisyonda olduğu dönemlerde aynı tür vakıaların olduğunu göstermektedir.

Şimdi bu ilim eğer İman esaslarını yeterince yerine oturtamamış bir astrobilimci tarafından incelenirse, bu inceleme onu, dünya tarihindeki olaylar ile gezegenlerin pozisyonlarındaki muazzam denk gelme olayını, Yüce Allah’ın haricinde haşa kozmik bir güce bağlayabilir. Bu nedenle, ilk önce iman ve tevekkül konuları konusunda yeterli eğitimi alması ve yüce Allah’ın kâinatı kusursuz bir biçimde ve elbette bir takım sebeplere bağlayarak yarattığını bilmesi ve sonrasında bu gök bilimi konusuna girmesi gerekmektedir.

Benim Astroloji ilmine merakımın olduğu halde girmekte çekinmemin esas sebebi budur.

Neyse Astrolojiye dönecek olursak;

Şu anda astroloji ilmi bize, geçtiğimiz yıllarda dünya üzerinde meydana gelen döngüler hesaplandığında, son 200 yıllık bir büyük döngünün önümüzdeki yılın ilk 3 ay ı içerisinde biteceğini göstermektedir.

Yani 2021 yılının ilk 3 ayı, dünya tarihindeki bilinen oturmuş sistemlerin tepe taklak olacağı, ekonominin ve sermayenin el değiştireceği, teknolojinin hayal edemediğimiz bir hal alacağı ve aklınıza gelecek kurulmuş sistemlerin birçoğunun yeniden düzenleneceği, bazılarını batacağı bazılarının da şekil değiştireceği, bambaşka dönemin başlangıcı olmasını tahmin ettiğimiz bir zaman dilimi olacaktır.

Geçtiğimiz yıllarda dünya üzerindeki birçok önemli olayların zaman dilimine bakıldığında gezegen hareketlerinin istatiksel olarak bize verdiği bilgi, önümüzdeki yıl dan itibaren 200 yıllık yeni bir döneme girdiğimiz göstermektedir.

Malumunuz son 200 yılda devletimiz milletimiz çok çileli zahmetli acılı zamanlar geçirdi. Şimdi bu yeni 200 yıllık zaman dilimi bizimde oyun kurucu olduğumuz yeni dünya düzeninde yer edinebileceğimiz bir dönem olabilir.

Şimdi bazılarınız bu bilginin astrolojiye bakmadan da doğru bir öngörü olabileceğini, zaten gidişatın bu yönde olduğunu filan söyleyebilirsiniz. Ancak o zaman sadece dayanaksız bir tahmin olur. Hâlbuki Astroloji ilmi bize bunu ispatları ile bildirmektedir.

Ayrıca astroloji ilmi, 2021 yılının ilk üç ayı içinde gireceğimiz dönemde, bize dünya tarihinde çökmek üzere olan bazı sistemlerin olacağını, mesela petrolün hükümdarlığının sona ereceği gibi, artık maddenin gücünden düşünce, zihin ve mânâ’nın gücüne geçiş yapılacağını da göstermektedir. çünkü toprak grubu olan gezegenlerin etkisinin azalacağı ve hava grubu gezegenlerinin yüksek etki gücüne başlayacağı bir döneme geçiyoruz.

Teknolojinin gerçekten hiç görülmediği bir robotik duruma gececiğini de tahmin ettirecek biz gezegen hareketliliği olacağını da görülmektedir. Yapay zekâ denilen karmaşık kodlama artık hayatımıza girip herkes tarafından kullanılacak ve tabii ki beraberinde büyük risklerde getirecektir. Teknoloji savaşları yolda diyebiliriz. Zaten geçtiğimiz bu yıl içinde de dünyada teknoloji savaşlarının başlangıcına şahit olduk. Bu savaşlar had safhaya çıkıp ülkeler boyutuna çıkabilir.

Geçtiğimiz binlerce yılda gezegenlerin hareket ve pozisyonlarının insanoğluna ileride olacak olayları tahmin etme ve tedbirli olma konusunda ilham verdiği gibi, teknolojin ilerlemesi ile beraber daha net ve tam zamanlı görebildiğimiz gezegenler ve gökcisimlerinin Hareketleri ve tutulmalarından dolayı etkilenecek olan dünya hayatı içinde, bizimde tedbir almamız ve hazır olmamız gerekmektedir.

Nasıl ki Dünyanın uydusu Ay’ın çekiminden dolayı psikolojimiz ve fizyolojimizin daha az etkilenmesi için Peygamber efendimizin (SAV) her kameri ayın 13-14-15 inde bize oruç tutulmasını tavsiye ettiği gibi.

Aydan daha büyük gök cisimlerinin dünyaya etkileri de elbette daha farklı ve daha etkili olabilir. Bu inkar edilemez bir Fizik kanunudur.

2021 yılı bizim için daha tedbirli olmamız gerektiği halde ani yükselişler büyük sıçramalarında meydana gelebileceği bir dönemin başlangıcı olacaktır.

Tedbirden maksadım, her an kıyametin kopacağına nasıl hazır oluyorsak, her an ölümün gelme ihtimaline karşın nasıl abdestli geziyorsak, ticari hayatımızda da aldığımız tedbirleri artırmamız gerekmektedir.

Ticari hayatımızda sağlam adımlar atmalı, bir kere değil birkaç kere kontrol ettik den sonra yatırım yapılmalıdır. Bu dönemde mesela bir ortaklığa girilmemelidir.

Manevi hayatımızda zaten olması gerektiği ama hiç birimizin yapamadığı İbadetlerimizin, kalitesini had safhaya çıkarmalıyız.

İnsanoğlunun yaradılışı gereği başına musibet gelmeden pek Yüce Allah’ı hatırlamaz. Ne zaman bir bela ile imtihan edilse o zaman Allah’a dua edip yalvarıp yakarırcasına beladan kurtulmak ister. Hâlbuki Yüce Allah kullarından her daim kendisinin anılıp ibadet edilmesini ve dua edilmesini istemektedir. Ancak biz Başımıza bela gelemden de şayet Allah’ı sürekli hatırlar ve yalvarırsak o zaman Yüce Allah bize rahmeti ile muamele edecektir inşallah. Alacağımız En büyük tedbir bu olacaktır.

*******************

Ayrıca Gök bilimcilerin yaptığı araştırmalara göre Dünyada birkaç gücün el değiştireceği ni görüyoruz. ABD nin artık dünyaya hükmetme gücünü yitireceği ve yenidünya düzeninde pek yer alamayacağı zaten uzun zamandır konuşulan bir konu. İşte bunun zamanı 2021 yılı olabilir, bu yıl da ABD dağılma ihtimali çok yüksek.

Sonra Doğu bloku ülkelerinden bir gücün dünya üzerinde oyun kurucu olabileceği bilgisi mevcut. Buda tahminlere Çin olabilir. Ancak Çin şu anki komünizm rejiminde değil de daha farklı bir biçimde ortaya çıkacağını yani şekil değiştirerek ancak bu oyuna katılabileceği ile ilgili bir tahminler var.

İnşallah öyle olur, yoksa pek iyi günler beklemiyor bizi.

Gelelim Türkiye ye.

Ülkemizde de tüm dünya da olduğu gibi değişim ve gelişim yüksek ibrede olacak gibi.

Birçok yeniliğin altyapısı pek olmasa da biz değişime çok çabuk alışan bir milletiz. İyiye de kötüye de hemen adapte olabiliyoruz.

Ancak ülke olarak hem yükselecek bir değer olacağımızı hem de bu sürecin biraz sıkıntılı olabileceğini öngörüyor astroloji bilim adamları. Her kazanımın sıkıntıları olabileceğini haliyle herkes tahmin edebilir.

Biz bu yükseliş esnasında kendimizi muhafaza edip çok uç noktalarda bulunmamaya dikkat edelim.

Biraz önce zikrettiğim gibi manevi tarafımızı biraz güçlendirmeye ve kendimize yeni şeyler katmaya çalışmamız bizi karşımıza gelebilecek farklı türden yeniliklere ve değişimlere karşı koruyacaktır.

Her şeyden önce meydana gelecek olayların tamamını yüce Allah’ın yarattığı ve bizim onlara hazır olmamız gerektiğini bilmemiz gerekmektedir.

Birçoğumuz 2020 yılının çok farklı felaketlerle, yangınlarla, depremlerle, hastalıklar ve küresel ekonomik çöküşlerle dolu bir yıl olduğunu düşündüğünüzü biliyorum.

Dikkat edin !

Şimdi daha büyük değişikliklerin ve hiç görmediğimiz büyük olayların olacağı 2021 yılına hazır olmanızı tavsiye ediyorum.

Saygılarımla…

Author: pamukoglu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir